Yetenek dediğimiz kavram ne demektir ?

08.02.2017
ile Site Yöneticisi

“Çocuklar, yapabildikleri şeylerle hayatta izlerini bırakırlar, yapamadıkları şeylerle değil… Mutlu olmak demek becerilerini ve yeteneklerini  her ne olursa olsunlar üretken bir şekilde kullanmak demektir.”

~ Howard Gardner 

Her çocuğun içinde keşfedilmeyi bekleyen bir yetenek vardır. Yetenek kavramı son zamanlarda oldukça gündeme gelmektedir.  Dolayısıyla anne ve babaların gündeminde de “Yetenek” kavramı yer almaktadır. Peki bu Yetenek dediğimiz kavram ne demektir? En sade anlamıyla; Bir kimsenin bir şeyi anlama veya yapabilme niteliği, kabiliyetidir.

Yeterince Anne miyim ?

08.02.2017
ile Site Yöneticisi

Annelik bir kadının zihninde aslında doğumdan ziyade kendi kimliğine alışma sürecidir. Bu sebeple annelik kimliğinin doğması bebeğin doğmasıyla değil bebeğin asıl doğumundan önceki aylardan derin bir emekle ortaya çıkar. Özellikle hamilelikte ortaya çıkan bu duygu bir anne için bebeğin kendisinin bir parçası olduğu hissiyle başlar. Bu duygu doğumdan sonra sürünce anne bebeğiyle olduğunda kendini tamamlanmış hisseder. Ayrı kaldığında ise bir parçası ayrıymış gibi.

Blog Yazarı Blog Yazarı